Na dolnej kawa z mlekiem :/

Jaka woda, czy biorą, co ktoś złowił, plotki...

Na dolnej kawa z mlekiem :/

Postprzez Tomek Cygan » 10 Paź 2006 14:05

Byłem wczoraj zobaczyć co tam na Rabie w Winiarach.Jednym słowem masakra.Woda koloru kawy z mlekiem, oczywiście ani jednej rybki, ani jednej zbiórki, na wodzie piana w zastoiskach.Blee :evil: I jeszcze biały tranzit zblokował droge wyjazdową koło boiska bo sie im zachciało "trzeć" i musiałem niestety przeszkodzić w igraszkach.Zawiesiny w wodzie było więcej niż kaszy w krupniku.Coś trzeba z tym zrobić bo to na pewno normalna sytuacja nie jest :cry:
Awatar użytkownika
Tomek Cygan
Przyjaciel Raby

Dołączenie: 20 Sie 2006 14:49
Miejscowość: Świątniki Górne

Postprzez Marcin Suder » 10 Paź 2006 14:10

Witam ja byłem w Winiarach w piątek wieczorem, złowiłem klenia i pstrąga... Woda taka sama była jak piszesz, ale oczek było sporo i myśle, że ktoś bardziej doświadczony niż ja mógłby lepiej połowić...
Awatar użytkownika
Marcin Suder
Sympatyk Przyjaciół Raby

Dołączenie: 21 Sie 2006 09:14
Miejscowość: Borzęta/Kraków

Postprzez Maciej Putniorz » 10 Paź 2006 14:32

Oczka na kawie z mlekiem!!! Widze ze pstrągi używają okularów, tych którym spadną do wody!! Noktowizory do pstrągów!! :twisted:
Maciej Putniorz
Sympatyk Przyjaciół Raby

Dołączenie: 21 Sie 2006 08:52
Miejscowość: Krk

Postprzez Piotr Lech » 10 Paź 2006 16:26

Dziś w Nieznanowicach nie lepiej. Ale złowiliśmy z Andrzejem po jednym pstrągu. Lipieni nie uświadczyliśmy. Ciekawe, że latem wcale nie było brudnej wody. Chodziłem na ryby poniżej Gdowa przez cały lipiec i sierpień i ani raz nie trafiłem na takie warunki. Jakby teraz zaczęli wydobywać żwir ze wzmozoną aktywnością. Trudno, trzeba zredagować pismo.
Piotr Lech
Sympatyk Przyjaciół Raby

Dołączenie: 20 Sie 2006 23:06
Miejscowość: Kraków

Postprzez ireneusz bebak » 10 Paź 2006 18:16

Jest brudna bo ją mącą na cofce przez wydobywanie żwiru z koryta. Tak od samej wiosny, przez wszystkie kolejne dni tygodnia z wyjjatkiem niedziel...
to slowa zaczerpniete z FFF. a napisal je pan J.J

wczoraj bylem w Winiarach powyzej boiska,chwilke polowilem ani pukniecia ani oczka .
z ciekawosci podjechalem do Dobczyc myslac ze cos znow cos prostuja i reguluja gdziesz powyzej Winiar a tu kawa z mlekiem z zapory plynie!
Cholerne kopacze nigdy sie z tamtad nie wyniosa!
ireneusz bebak
Sympatyk Przyjaciół Raby

Dołączenie: 27 Sie 2006 13:14

Postprzez Tomek Cygan » 10 Paź 2006 18:31

Piotr Lech napisał(a):Dziś w Nieznanowicach nie lepiej. Ale złowiliśmy z Andrzejem po jednym pstrągu. Lipieni nie uświadczyliśmy. Ciekawe, że latem wcale nie było brudnej wody. Chodziłem na ryby poniżej Gdowa przez cały lipiec i sierpień i ani raz nie trafiłem na takie warunki. Jakby teraz zaczęli wydobywać żwir ze wzmozoną aktywnością. Trudno, trzeba zredagować pismo.

Lipiec sierpień to woda była super, jeszcze ostatnio na czyszczeniu tarlisk a teraz to katastrofa, woda niska, brudna, w winiarach na plażach i w nurcie koleiny od samochodów czy czort wie czego.Trafiłem na fajną rójkę chyba żylenicy bo chrusty to to nie były i jakieś średniej jęteczki.Drobnej sieczki też sporo.Piotrek na co łowiliście?
Awatar użytkownika
Tomek Cygan
Przyjaciel Raby

Dołączenie: 20 Sie 2006 14:49
Miejscowość: Świątniki Górne

Postprzez Jacek Płachecki » 10 Paź 2006 20:47

W kole Myślenice słyszałem, że jakiś kopacz żwiru ma podpisana umowę , na eksploatację do 2012 roku.Jest tylko jedno ale, ma on zezwolenie na wykop o określonej głębokości, a ponoć wybiera znacznie głębiej.Jeśli to jest prawda, to można doprowadzic do tego, by odebrano mu koncesję.
Nie chcę Was wprowadzić w jakiś błędny kanał, bo może nie wszystko dosłyszałem prawidłowo, ale można to sprawdzić u Kolegów z Myślenic. Na pewno lepiej odemnie są zorientowani. Walka z wykopkami żwiru w korycie rzeki nie będzie łatwa, bo kamienia , na budowę "zakopianki", potrzeba jest w gigantycznych ilościach.
Awatar użytkownika
Jacek Płachecki
Przyjaciel Raby

Dołączenie: 28 Sie 2006 09:54
Miejscowość: Kraków

Powróć do Raba, Raba

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość