Wyniki FFC 2014

I już po FFC. Kto nie był niech żałuje!

Wystartowało 21 osób, z których, mimo potwornego upału, 18 miało rybę!

A oto pierwsza trojka:
1. Marcin Obruśnik, kolo Zwierzyniec, 17 ryb
2. Lukasz Ostafin, kolo Myślenice, 12 ryb
3. Piotr Buda, kolo Garnizonowe, 10 ryb.

Puchar dla zwycięzcy wręczył v-ce Burmistrz Dobczyc, Pan Paweł Machnicki.

Największa rybę, pstrąga 58.8 cm złowił kol. Piotr Buda
Był jeszcze pstrąg 51 cm i sporo ryb powyżej 30 cm.
Co cieszy złowiono też kilka lipieni.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy organizacji i sprawnym przeprowadzeniu imprezy.
Do zobaczenia za rok!

 

Zakończenie FFC 2013

31 sierpnia, na zakończenie sezonu pstrągowego, odbyły się na Rabie zawody w wędkarstwie muchowym Fly Fishing Challenge, zaliczane do Krakowskiej Ligii Muchowej. Zorganizowała je już po raz siódmy Sekcja Przyjaciół Raby przy Kole PZW Dobczyce, a patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Dobczyce.

Tegoroczna edycja była wyjątkowo udana. Wystartowało aż czterdziestu trzech zawodników, na których aż trzydziestu sześciu złowiło miarowe ryby. Zwycięzcą został po raz kolejny mistrz z Myślenic Łukasz Ostafin, łowiąc jedenaście ryb. Miejsce drugie zajął Maciej Rudzik z dziewięcioma rybami, a na trzecim uklasował się Robert Kocioł (nb. nowy dyrektor Okręgu PZW Kraków). Wyróżniony został także Zdzisław Opach za złowienie największego pstrąga, a nagrody książkowe („Spowiedź Kardynała” autorstwa Roberta Tracza) otrzymali muszkarze, którzy trafili na okazy lipienia – dla niewtajemniczonych wyjaśnienie, że ‘kardynał’ to wędkarskie określenie na dużego lipienia. Warto także wspomnieć, że w zawodach brał udział nowy mistrz Polski Mariusz Szlachetka.

Po zakończeniu zawodów ceremonia wręczenia i impreza integracyjna odbyły się na obszernej, naturalnej plaży koło nowego mostu w Dobczycach. Zainteresowanych zapraszamy do galerii internetowej na www.przyjacieleraby.pl

Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na dodatkowe zarybienie Raby w 2014 roku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział, Burmistrzowi Dobczyc za patronat, Sztuce Łowienia za patronat medialny, a firmie MayFlyBench za ufundowanie nagród. Zapraszamy za rok!

Wyniki FFC 2012 o Puchar Burmistrza Dobczyc:

I miejsce Maciej Chojnacki 1620 pkt (2 pstragi, 35 i 35.5 cm)

II/III miejsce exequo Michał Cebula i Jarosław Wiśniowski - 740 pkt (1 pstrąg 32 cm)

Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy ufundowany z okazji 90-lecia Towarzystwa Wędkowego “Wędzisko” otrzymał za najdłuższą rybę Maciej Chojnacki.

Wyniki FFC 2011

I miejsce Łukasz Ostafin (PZW Myślenice) - 2 pstrągi potokowe
II miejsce Marcin Słomka (PZW Myślenice) - 1 pstrąg potokowy i 1 kleń
III miejsce Zdzisław Opach (PZW Kraków Stare-Miasto) 1 pstrąg potokowy,
Najdłuższą rybę, pstrąga potokowego 42,6cm, złowił Łukasz Ostafin.

FFC 2011. Dziękujemy!

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział we Fly Fishing Challenge i tym, którzy przyczynili się do jego organizacji. Szczególne podziękowanie kierujemy do Pana Burmistrza Miasta i Gminy Dobczyce za sfinansowanie wydarzenia, zarybienia i puchar, który Pan Burmistrz wręczył zwycięzcy Łukaszowi Ostafinowi, któremu gratulujemy. Dziękuję sponsorom nagród FFC tj. firmom: Spontex http://www.spontex.com/pl/ , Plast Team http://www.plast-team.com/ , Curver http://www.poukladanyswiat.com/ oraz Dawidowi Pilchowi. Dziękuje naszemu Kołu PZW Dobczyce za przekazanie środków na organizację. Wielkie dzięki mówimy naszemu koledze Mirkowi Golikowi za organizację bardzo potrzebnego namiotu, a Gabrielowi Pyce za jego transport. Dzięki Jarkowi Przytule, Tomkowi Cyganowi i Tomkowi Orlikowi za pomoc przy pysznym wikcie. Równie wielkie dzięki oczywiście dla Marka Kowalskiego, który koordynował całą imprezę i sam miał niemały udział w zaspokojeniu naszego głodu ;) Na koniec zbiorowe dzięki dla wszystkich zawodników (dokładne wyniki wkrótce na stronie zawodów http://www.przyjacieleraby.pl/ffc/ ), którzy poprzez uczestnictwo wspomogli finansowo nasz fundusz zarybieniowy.Raba może i boryka się z problemami, ale jak mówił w swoim przemówieniu Pan Burmistrz Dobczyc “mając takich Przyjaciół ma szansę na lepsze jutro”. Do następnego razu!

FFC 2010 - 700-lecie Królewskiego Miasta Dobczyce

 

fotorelacja

Pogoda prawdziwie letnia, woda iście zimowo-wiosenna, atmosfera nad rzeką najpierw napięta, potem na pięknym wzgórzu zamkowym luźna i wesoła. Takie były tegoroczne zawody w wędkarstwie muchowym Fly Fishing Challenge zorganizowane przez Przyjaciół Raby z okazji 700-lecia Królewskiego Miasta Dobczyce. Pomimo brudnej wody trochę ryb padło (dokładne wyniki poniżej) i zwycięzcy zostali wyłonieni. Oto oni:
Miejsce I - Puchar Burmistrza Dobczyc - Michał Cebula
Miejsce II Tomasz Konik
Miejsce III Krzysztof Kaleta
Dodatkowo puchar ufundowany przez naszego Patrona Marszałka Województwa Małopolskiego za najdłuższą rybę otrzymał również Michał Cebula.
Natomiast w drodze losowania farciarzem FFC 2010 został Radosław Chojnacki.
Gratulujemy!

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i gościom za przybycie, Marszałkowi i Burmistrzowi za patronaty i ufundowanie pucharów, patronowi medialnemu “Sztuce Łowienia” za reklamę i relację, naszemu Kołu Dobczyce za sfinansowanie grilla, a szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów, dzięki którym udało się FFC 2010 zorganizować, tj. firmom:
Barwena - sklep
Głowatka - sklep
MG Angling - przedstawiciel firmy Ross
Neonek - sklep
Salar - sklep internetowy
Spent - hurtownia
Vision - sklep

Przy okazji składamy serdeczne dzięki na ręce wszystkich, którzy przyczynili się dotychczas do współfinansowania naszych działań i zarybień.

Oto szczegółowe wyniki Towarzyskich Zawodów w Wędkarstwie Muchowym o Puchar Burmistrza Dobczyc:
1. Michał Cebule, Koło Ląckie - 460 punktów
2. Tomasz Konik, Koło Lelów - 140 punktów
3. Krzysztof Kaleta, Koło Zwierzyniec - 140 punktów
4. Radosław Chojnacki, Koło Dobczyce - 120 punktów
5. Maciej Putniorz, Koło Nowa Huta - 120 punktów
6. Lukasz Brzeziński, Koło Dobczyce - 120 punktów

Najdłuższą rybę, pstrąga 42.5 cm złowił Michał Cebula

W przypadku równej liczby punktów o miejscu zdecydowała długość ryb

Pozostali zawodnicy nie złowili punktowanych ryb.

W Zawodach wzięło udział 15 zawodników.

Ogólnie złowiono:
Pstrąg 30-31 cm - 3 szt.
Pstrąg 31-32 cm - 2 szt.
Pstrąg 39-40 cm - 1 szt.
Pstrąg 42-43 cm - 1 szt.

Poza tym złowiono następujące ryby niepunktowane:

Pstrąg 10 - 15 cm 2 szt.
Pstrąg 20 - 25 cm 15 szt.
Pstrąg 29 - 30 cm 11 szt.

Kleń - 2 szt. (38 i 40 cm)
Ukleja - 3 szt.

Ryby niepunktowane rejestrowaliśmy wyłącznie w celach statystycznych, chcąc mieć jakiś obraz rybostanu po powodziach.

Fly Fishing Picnic - podsumowanie

Wieczorem 23 maja 2009 zakończył się w Dobczycach “Fly Fishing Picnic” - plenerowa impreza integracyjna zorganizowana przez Przyjaciół Raby. W trakcie pikniku, w iście rodzinnej atmosferze (wielu uczestników przybyło z rodzinami) i przy pięknej pogodzie (jak na zamówienie Dobczyce ominęły deszcz i silny wiatr) odbył się konkurs rzutowy, którego zwycięzcą został Jakub Chruszczewski z Myślenic. Przeprowadzona została również aukcja sprzętu wędkarskiego, z której dochód przeznaczony zostanie na dodatkowe zarybienia, ochronę rzeki i akcje ekologiczne. Natomiast “Farciarzem FFP 2009″, czyli tym który wylosował rzeźbę (autorstwa Andrzeja Antosiewicza) został Wiesław Polak z Krakowa. Miłym akcentem podczas imprezy było złożenie poprzedniemu przewodniczącemu Sekcji Przyjaciół Raby Piotrowi Lechowi, podziękowań za pracę społeczną w latach 2006, 2007 i 2008.Składamy podziękowania Marszałkowi Województwa Małopolskiego oraz Burmistrzowi Miasta Dobczyc za objęcie imprezy patronatem honorowym.
Dziękujemy patronom medialnym TVP Kraków oraz miesięcznikowi Wędkarski Świat.
Jesteśmy wdzięczni Dziennikowi Polskiemu i portalowi Magiczny Kraków za informacje prasowe.
Dziękujemy sponsorom: browarom Tyskie, firmie Jaxon, sklepowi Neonek i sklepowi internetowemu Salar.
Kolegom z Koła Dobczyce dzięki za zasponsorowanie kiełbasy na grilla.
A wszystkim uczestnikom imprezy jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przybycie.
Przyjaciele Raby

Fly Fishing Challenge 2008 - zakończenie i wyniki

Wczoraj, 24 maja 2008 zakończyła się druga edycja zawodów Fly Fishing Challenge organizowanych przez Sekcję Przyjaciół Raby. W miłej i momentami zabawnej atmosferze około 60 uczestników (37 zawodników), przybyłych zarówno z Krakowa i okolic jak i z odległych zakątków Polski, wzięło udział w zawodach, w prezentacji sprzętu muszkarskiego firmy “Ochotka” oraz w pokonkursowej biesiadzie. Specjalnym akcentem imprezy było wręczenie dorocznej nagrody Złotego Lipienia Panu Józefowi Jeleńskiemu i tym samym przyznanie mu tytułu Honorowego Przyjaciela Raby.
Dziękujemy patronom FFC: Marszałkowi Województwa Małopolskiego Panu Markowi Nawarze i Urzędowi Marszałkowskiemu, Burmistrzowi Gminy i Miasta Dobczyce Panu Marcinowi Pawlakowi, jego zastępcy Panu Pawłowi Machnickiemu i całemu Urzędowi Gminy i Miasta Dobczyce, Telewizji Polskiej Program 3 Oddział Kraków, szczególnie redakcji Kroniki, gazecie Dziennik Polski reprezentowanej w osobie redaktora Andrzeja Domagalskiego oraz tygodnikowi Wędkarski Świat i jego redaktorowi Mikołajowi Hassie.
Równie gorąco dziękujemy sponsorom naszej imprezy: firmie MG Angling i jej przedstawicielom ze sklepu “Ochotka”, browarom Tyskie, firmie Graff, firmie Vision, firmie Jaxon, Panu Wojciechowi Węglarskiemu, sklepowi “Głowatka”, sklepowi “Barwena” i ZO PZW Kraków, który ufundował puchar.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy zaś za emocjonującą rywalizację, świetną atmosferę i wsparcie finansowe jakiego udzielili naszej inicjatywie.

A oto szczegółowe wyniki zawodów w wędkarstwie Muchowym Fly Fishing Challenge - Raba 2008:

I miejsce - Łukasz Ostafin - pstrągi 37, 38, 43, 45, 49cm - sektor 13

II miejsce - Zdzisław Opach - pstrągi 42, 31, 41cm - sektor 4

III miejsce - Wojciech Wąs - pstrągi 50, 45cm - sektor 3

Miejsce 4 - Michał Mieczyński - pstrągi 37, 46cm - sektor 5

Miejsce 5 - Waldemar Wolski - pstrągi 34, 42cm - sektor 7

Miejsce 6 - Maciej Iżewski - pstrąg 52cm - sektor 1

Miejsce 7/8 - Jacek Mościński - pstrąg 48cm - sektor 9

Miejsce 7/8 - Marcin Słomka - pstrąg 48cm - sektor 13

Miejsce 9 - Krzysztof Kaleta - pstrąg 46cm - sektor 14

Miejsce 10 - Jacek Kozera - pstrąg 45cm - sektor 5

Miejsce 11 - Rene Mitręga - pstrąg 42cm - sektor 8

Miejsce 12/13 - Robert Kocioł - pstrąg 41cm - sektor 9

Miejsce 12/13 - Edward Dziąk - pstrąg 41cm - sektor 6

Miejsce 14 - Tomasz Krzemiński - pstrąg 36cm - sektor 14

Miejsce 15 - Andrzej Zasadzki - pstrąg 35cm - sektor 15

Miejsce 16 - Andrzej Smagoń - pstrąg 34cm - sektor 9

Miejsce 17 - Adam Wnękowicz - pstrąg 30cm - sektor 14

W konkurencji wśród juniorów zwyciężył Adam Wnękowicz (lat 17).

Wszystkim zwycięzcom i nagrodzonym gratulujemy!

Zdjęcia w Galerii Przyjaciół Raby w dziale Zawody.

Zawody FFC 2007 zakończone

29 IV 2007 w Dobczycach zakończyły się dwudniowe zawody w wędkarstwie muchowym “Fly Fishing Challenge”. Oto wyniki:

I miejsce Łukasz Ostafin - Myślenice
II miejsce - Ryszard Palus - Posądza
III miejsce - Artur Litwinek - Sułków

Ponadto przyznano nagrody:
- dla najmłodszego uczestnika, którą otrzymał Filip Kuras z Krakowa,
- za najdłuższy rzut - Mariusz Szlachetka z Myślenic,
- za największą rybę - Janusz Skimina z Krakowa.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a patronom i sponsorom jeszcze raz dziękujemy!